Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dbać o bombki

Jak dbać o szklane bombki i ozdoby choinkowe

Nasze bombki oraz ozdoby świąteczne są w całości szklane co czyni je delikatnymi i łatwymi do zbicia. Zostały tradycyjnie dmuchane przez zdolnych rzemieślników, a następnie ręcznie malowane i ozdabiane przez dekoratorki.

Nieważne czy myślimy o nowych bombkach w modnych kolorach i wzorach czy też o sentymentalnym prezencie od babci, który przechodzi z pokolenia na pokolenie – wszystkie bombki zasługują, aby zostały z nami na lata. Dzięki kilku prostym krokom z pewnością dekoracje bożonarodzeniowe będą cieszyły Twoje oko co roku.

  1. Bombki DAGMARA otrzymujesz w eleganckich, papierowych pudełkach. Gdy nadejdzie czas ubierania choinki warto, aby zaopatrzyć się w bawełniane rękawiczki. Dzięki nim nie musisz martwić się o pozostawione odciski palców lub tłuszczu na nowych bombkach. Warto być jednak uważnym – szklane ozdoby mogą się wyślizgiwać z rąk zanim trafią na gałązkę choinki lub świąteczny stroik. Nie wyrzucaj pudełek, bo będą Ci potrzebne po sezonie bożonarodzeniowym.
  2. W swojej kolekcji posiadasz bombki udekorowane brokatem, perłami, kryształkami i kamieniami? Regularnie czyść je na sucho z kurzu używając miękkiej szczoteczki lub pędzelka, aby nie zniszczyć ozdób.
  3. Mamy zimę, ale temperatury na to nie wskazują? Staraj się chronić ozdoby przed słońcem. Chociaż bardzo je lubimy, może spowodować, że bombki choinkowe wyblakną pod jego wpływem.
  4. Sezon świąteczny się skończył, więc czas na schowanie bombek? Wyjmij pudełka, w których otrzymałeś ozdoby choinkowe, okryj bombki bibułką, a następnie ostrożnie włóż je do opakowania. Pudełka z bombkami przechowuj w ciemnym, suchym miejscu o stałej temperaturze.
  5. Podstawowe kroki powtarzaj przy tegorocznych oraz nieco starszych ozdobach świątecznych, aby wszystkie mogły wyglądać jak nowe!
pixel