Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Garden Tale – wielkanocna kolekcja wypełniona światłem

2023-03-09
Garden Tale – wielkanocna kolekcja wypełniona światłem

Wraz z biegiem czasu wiele się zmienia… trendy, upodobania, ludzkie potrzeby. Jednak, w okresie świątecznym oraz podczas wyjątkowych okazji nadal chętnie pozostajemy wierni tradycji oraz związanej z nią symboliki. Jak wiadomo, wielkimi krokami zbliża się okres Świąt Wielkanocnych, czyli czas odrodzenia, nadziei, pojednania. Święto Zmartwychwstania Pańskiego nie bez powodu przypada na okres wczesnej wiosny, kiedy to natura budzi się do życia. Przyroda kiełkuje nowymi pąkami, aby nie lada obrodzić świeżymi owocami. Wszystko dookoła symbolizuje nowe życie. Od pokoleń jednym z symboli najbardziej kojarzącym się ze Świętami Wielkanocnymi jest jajko. Jajko w kontekście Wielkiejnocy symbolizuje odnowę, zwycięstwo życia nad śmiercią. Nigdy nie może go zabraknąć w koszyczku wielkanocnym. Oprócz wartości symbolicznej, jajko stanowi element dekoracyjny pod postacią potocznie zwanej pisanki. Barwiona skorupka jajka, na której malowane są rozmaite wzory goszczą w naszej tradycji od pokoleń. Tradycyjne jajko zawsze zajmuje honorowe miejsce na wielkanocnym stole, jednak jesteśmy przekonani, że szklane ręcznie zdobione jajka z najświeższej kolekcji ręcznie robionych ozdób wielkanocnych Garden Tale będą ich godnym towarzyszem na wielkanocnym stole.

Malując tęczę na szkle, czyli ozdoby wielkanocne z efektem iryzacji

Motywem przewodnim tegorocznej kolekcji szklanych ozdób wielkanocnych jest niezwykły efekt iryzacji, który przypomina rozbłyskujące promienie wiosennego słońca na tafli wody, przez co mocno nawiązuje do tchnienia nowej energii. Proces iryzacji szkła jest związany z pewnym procesem chemicznym, jednak naszą przewodnią inspiracją było zjawisko iryzacji występujące w przyrodzie. To niezwykłe jak przy użyciu odpowiednich narzędzi możemy przenieść cząstkę przyrody na szklane dekoracje wielkanocne. Tęczowy efekt iryzacji na szklanych ręcznie malowanych jajkach prezentuje się wyjątkowo lekko i subtelnie.

Szkło iryzowane – kompaktowy rozświetlacz dla wnętrza

Tegoroczne trendy Home Decor zachęcają do radosnych dekoracji, zabawy formą oraz kolorem. W roku 2023 mamy pozwolić sobie na odrobinę beztroski i wybierać rzeczy bardziej odważne w ich stylistyce. Projektanci proponują przenieść do wnętrz swoich mieszkań pozytywny nastrój w postaci żywych barw oraz zachęcają do gry światłem. Nie mamy tutaj na myśli jedynie doboru właściwego oświetlenia, ale o pojawiające się coraz częściej w trendach elementy rozświetlające. Jednym z nich jest szkło iryzowane, które wydobywa maximum rozświetlenia chociażby odbijając naturalne promienie słońca. W ofercie lokalnych firm już od dawna można odnaleźć wazony, ozdoby, czy nawet zastawę stołową z tęczowym efektem. Nasz zespół zastosował efekt iryzacji na szklanych ręcznie robionych jajkach wielkanocnych, które w zależności od natężenia światła przybierają rozmaite barwy. Ręcznie robione ozdoby wielkanocne z naszej nowej kolekcji Garden Tale mogą być ozdobą wnętrz nie tylko w okresie świątecznym, lecz dzięki uniwersalnej formie możemy się nimi cieszyć przez cały rok. Małe dzieła sztuki przywieszone na oknie, czy też wkomponowane w bukiet kwiatów będą wywoływać uśmiech na twarzy nawet w pochmurne dni.

Iryzowane szklane jajka w wielkanocnych dekoracjach.

Delikatny charakter szklanych jajek czyni je ponadczasową ozdobą. Będą rewelacyjnie prezentować się zarówno jako dodatek do nietuzinkowego stroika wielkanocnego oraz jako element nowoczesnego wielkanocnego koszyka. Obok rozświetlonych szklanych jajek w kolekcji znaleźć możemy równie urokliwe szklane motyle z ręcznie malowaną stokrotką w towarzystwie uroczej biedronki. Wszystkie ręczne robione ozdoby zdobią motywy kwiatów, biedronek i motylków, czyli lekka i przyjemna tematyka wprost idealna na wiosnę. Szklane ozdoby wielkanocne dopełniliśmy uroczą połyskującą wstążeczką, która podkreśla lekkość dekoracji. Zadbaliśmy również o wymiar praktyczny w postaci dołączenia srebrnego sznureczka, co ułatwi montaż ozdób. Brak pomysłu na stroik Wielkanocny? Wystarczą chociażby zielone gałązki bukszpanu, odrobina bazi oraz iryzowane szklane jajko, aby efekt zachwycił wszystkich gości.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023

Polecane

pixel