Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najnowsze trendy w dekoracjach bożonarodzeniowych

2020-11-03
Najnowsze trendy w dekoracjach bożonarodzeniowych

Ozdoby Bożonarodzeniowe mają uniwersalny i ponadczasowy charakter. Przekazywane z pokolenia na pokolenie bombki, robione przez dzieci łańcuchy czy papierowe i gliniane zawieszki nigdy nie wychodzą z mody i zawsze doskonale prezentują się na choince. Oczywiście pozostałe dekoracje bożonarodzeniowe podlegają sezonowym trendom, podobnie jak wszystkie elementy wyposażenia wnętrz - ich styl, kolorystyka i sposób doboru dodatków. Jakie trendy w bożonarodzeniowych dekoracjach obowiązują w 2020 roku?

Klasyka zawsze w modzie

złota gwiazda na choinkę

Na początek uspokajamy miłośników tradycyjnych rozwiązań i bożonarodzeniowej klasyki! Najpopularniejsze zestawienie czerwieni, zieleni i złota oraz dekoracje inspirowane mrozem i śniegiem (odcienie bieli i koloru niebieskiego z dodatkiem srebra) to trendy, po który możemy sięgnąć zawsze i mieć pewność, że nasza choinka będzie wyglądała rewelacyjnie. Na zielonych drzewkach udekorowanych w wybranej kolorystyce idealnie prezentują się klasyczne, złote i srebrne bombki choinkowe, które dodają dekoracjom wyrazistości, stylu i charakteru. To maksymalnie eleganckie i bezpieczne rozwiązanie kwestii bożonarodzeniowych dekoracji.

Dekoracje bożonarodzeniowe w stylu eko

Ekologia staje się tematem coraz ważniejszym, nad którym współczesny świat pochyla się z coraz większym zaangażowaniem. Trendy proekologiczne daje się zauważyć w kolejnych sferach naszego życia, a my sami stajemy się coraz bardziej świadomi swoich wyborów i decyzji, wspierając zero waste i biorąc czynny udział w recyclingu i upcyclingu. Ten ważny trend musiał znaleźć odzwierciedlenie w dekoracjach bożonarodzeniowych! Na świątecznych choinkach AD 2020 zawisną, obok szklanych bombek, również dekoracje z naturalnych materiałów, często wykonanych samodzielnie w domu lub na warsztatach rękodzielniczych. O jakich materiałach mowa? Nasze choinki w stylu eko ozdobią m.in.: szyszki, suszone kwiaty, owoce i liście, ziarna i mech. Bardzo modny jest motyw liści miłorzębu oraz traw pampasowych, zachwycających swoją lekkością i delikatnością.

Ozdoby bożonarodzeniowe w minimalistycznym stylu

To trend, który idealnie wpisuje się w nowoczesne wnętrza i styl życia współczesnego człowieka. Obciążeni na co dzień wieloma obowiązkami i zadaniami, podejmujący się rozmaitych wyzwań - w naszych domach szukamy spokoju i prostoty, otaczając się elementami, które ułatwiają wyciszenie i sprzyjają odpoczynkowi. Bożonarodzeniowa choinka w minimalistycznym stylu? To drzewko udekorowane ozdobami w jasnych, stonowanych kolorach: dowolnych odcieniach bieli i szarości, uzupełnionych barwami pastelowymi, np. pudrowym różem czy delikatną lawendą. Ponadto minimalistyczne ozdoby mają gładkie powierzchnie, bez wyrazistych wzorów i dodatkowych, dekoracyjnych elementów. Ma być czysto i lekko w odbiorze.

Nasycone i ciemne kolory w roli głównej

bombki o mocnych kolorach

To trend stojący w opozycji do stylu minimalistycznego, idealny dla wszystkich tych, którzy uwielbiają mocne i wyraziste kolory, odważnie dominującej we wnętrzach, nadające im ton i decydujące o ich charakterze. Bożonarodzeniowe dekoracje w tym stylu to przede wszystkim szklane bombki i tekstylne dodatki w intensywnych, mocno nasyconych kolorach: ciemnego granatu, głębokiej zieleni, mocnego brązu, silnej czerwieni lub wysmakowanego koniaku. Wszelkie wzory i ornamenty mają znaczenie drugorzędne - może ich również nie być. W tym trendzie najważniejszy jest wysoce skondensowany kolor!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixel