Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wielkanocny wianek - stwórz wiosenną dekorację w Twoim domu

2024-03-19
Wielkanocny wianek - stwórz wiosenną dekorację w Twoim domu

Lekki, delikatny, pachnący wiosennym ogrodem, utkany z czułością ludzkimi rękoma – wianek. Stworzony z wyobraźnią i wrażliwością samego autora może przybrać formę niepowtarzalnej dekoracji wnętrz naszych domów. Nie ma bowiem piękniejszej ozdoby niż ta, która powstaje z pasji i miłości do otaczającego nas świata. Niegdyś wianek odgrywał bardzo ważną rolę w kulturze ludowej. W polskiej tradycji wianki obecne były podczas rozmaitych obrzędów oraz świąt. Dobrze nam znany zwyczaj puszczania wianków na wodę podczas tak zwanej nocy Kupały, kiedy to dziewczęta zostawiały własnoręcznie plecione wianki w nurcie rzeki wypowiadając przy tym wróżbę. Kobiety miały sprowadzić na siebie w ten sposób szczęście w miłości. W chrześcijaństwie wianki zawsze odgrywały ważną rolę. Po dzień dzisiejszy wierni zanoszą wianki na nabożeństwo w celu ich poświęcenia np. w Święto Bożego Ciała. Wianki wykorzystuje się także do dekoracji samej świątyni. Wianki te wykonuje się zazwyczaj z pachnących ziół i kwiatów. Od pokoleń wianek służy także jako nakrycie głowy Panny Młodej symbolizując niewinność i czystość.

Minimum składników, maksymalny efekt – czyli, wianek w wiejskim klimacie.

Dzisiaj tworzenie wianka jest zazwyczaj formą rozrywki, jednak dla wielu jego twórców nadal przenosi do wnętrz klimat pradawnej wsi i jej zwyczajów. Zapach łąki w zaciszu naszego domu to idealna cecha dekoracji w formie wianka. Warto zatem przygotować wianek własnej roboty, ponieważ efekt jest wart poświęconego czasu. Co jednak jeśli obawiamy się, że nasze zdolności manualne nie wystarczą, aby uzyskać oczekiwany efekt własnoręcznie wykonanego wianka? Nasz zespół przygotował dla Państwa krótki film instruktażowy, gdzie przy użyciu kilku elementów powstała niesamowita wiosenna dekoracja. Wianek w naszym wykonaniu mocno wpisuje się w klimaty rustykalne, jednak po wykonaniu solidnej podstawy, możemy modyfikować dekorację w zależności od własnych potrzeb.

Jak stworzyć niepowtarzalną ozdobę w formie wianka?

Zatem…jak zacząć?

Kiedy odnaleźliśmy w sobie artystyczne wibracje i zdecydowaliśmy na tworzenie własnego dzieła – mamy pełen sukces. Teraz czas na kilka porad technicznych i możemy cieszyć wzrok nowo powstałą wiosenną dekoracją w formie wianka.

1. Jeśli do tej pory nie opanowaliśmy żadnej z technik zaplatania wianka, to gorąco zachęcamy do skorzystania z szerokiego asortymentu gotowych gąbek florystycznych w wybranym przez nas kształcie.

2. Wybraną gąbkę należy delikatnie zwilżyć w zimnej wodzie. Gąbka do przygotowania wianka powinna być wilgotna. Należy uważać, aby nie trzymać gąbki zbyt długo w wodzie. Na naszym filmie instruktażowym mogą Państwo zobaczyć ile czasu potrzebujemy.

3. Następnie odpowiednio przygotowane podłoże wianka należy już tylko do naszej wyobraźni. Mocno zachęcamy Państwa do dalekich spacerów, przyglądaniu się otaczającej nas przyrodzie. Warto zatrzymać się na parę chwil i rozejrzeć dookoła, by z wdzięcznością zabrać ze sobą album pełen inspiracji. Wiosna to czas budzących się do życia roślin oraz świeżego koloru zieleni. Jeśli do stworzenia wiosennego wianka użyjemy zalążków roślin będzie on zmieniał swój wygląd wraz z procesem ich kwitnienia. My do przygotowania naszego wianka użyliśmy dwóch rodzajów roślin. Aby ułatwić sobie zadanie warto wybrać roślinę bazową, którą wypełnimy tło dekoracji. W taki sposób będzie nam łatwiej wkomponować kolejne warstwy, Pamiętajmy, żeby umieścić rośliny w miarę głęboko w gąbce, dzięki czemu kompozycja będzie stabilna przez długi czas. Co równie ważne, zachowanie symetrii pomiędzy umieszczaniem kolejnej warstwy roślin lub ozdób nada dekoracji harmonię, dzięki czemu uzyskamy staranne wykończenie.

4. Na zakończenie warto postawić na wyróżniający się akcent. Do ręcznie wykonanego wianka idealnie sprawdzi się element także powstały za pomocą pracy rąk ludzkich. Dlatego, zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej szerokiej oferty szklanych ręcznie robionych dekoracji wielkanocnych. Przygotowaliśmy asortyment z różnych od siebie stylów, dlatego mamy nadzieję, że każdy z Państwa odnajdzie ozdobę na miarę swoich potrzeb. Szklane jajka, czy słodkie ręcznie dekorowane kurczęta z wielkanocnej kolekcji Dagmara My Easter przyciągną wzrok oraz idealnie uzupełnią każdą wiosenną oraz świąteczną dekorację.

Film instruktażowy do wykonania wiosennego wianka odnajdziecie Państwo na naszym profilu na Instagramie oraz Facebooku. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024
pixel