Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najpopularniejsze ozdoby na choinkę

2020-12-04
Najpopularniejsze ozdoby na choinkę

Ozdoby choinkowe to jeden z najważniejszych elementów budowania bożonarodzeniowej atmosfery. Większość z nas ma swoje ulubione ozdoby na choinkę oraz sposób dekorowania drzewka. Jedni stawiają na maksymalnie eleganckie ozdoby z szklanymi bombkami w roli głównej, a inni na totalny mix ozdób i kolorów. Bardzo często nasze podejście do świątecznej choinki ewaluuje z czasem i zmienia się w zależności od etapu życia. Jakie ozdoby świąteczne cieszą się największą popularnością?

Ręcznie robione ozdoby na choinkę

Ręcznie robione ozdoby na choinkę najczęściej zaczynają pojawiać się na drzewku wraz z dziećmi, które pojawiają się w rodzinie. To mali artyści inspirują nas do wspólnego tworzenia papierowych łańcuchów, kokardek z bibuły, jeżyków z kolorowego brystolu, ozdób z patyczków i drucików kreatywnych, koralików, szyszek czy styropianowych bombek ozdabianych różnymi technikami. Takie ozdoby sprawiają, że choinka wygląda bardzo oryginalnie, kolorowo i radośnie.

Do ręcznego wykonywania ozdób świątecznych możemy zaprosić również starszych członków rodziny! To świetna okazja do poznania zapomnianych technik dekoracyjnych, podglądnięcia babci dziergającej ażurowe aniołki lub dziadka robiącego figurki ze słomy.

Cukierki, pierniczki, owoce i orzechy - jadalne ozdoby choinkowe

Dobra informacja dla bożonarodzeniowych łasuchów! Jadalne ozdoby cieszą się ogromną popularnością i rewelacyjnie wyglądają na każdej choince - bez względu na jej wielkość! Na choince z przyjemnością wieszamy zarówno ulubione cukierki (wystarczy ozdoba wstążka i dekoracja choinkowa gotowa), jak i własnoręcznie upieczone i ozdobione pierniczki lub inne kruche ciastka. Klasykiem wśród jadalnych ozdób choinkowych są orzechy (można je powiesić w naturalnej odsłonie, pomalować lub obwinąć srebrną lub złotą folią).

Choinkowy total look - ozdoby idealnie dopasowane

Od kilku lat stale rosnącą popularnością cieszą się nie tyle konkretne ozdoby świąteczne, co sposób ich dobierania i zestawiania na drzewku. Mowa tutaj o choinkowym total look"u, który charakteryzuje się najczęściej wybieraniem ozdób w jednym kolorze. Takie mono choinki doskonale wpisują się w nowoczesne wnętrza, będąc równocześnie maksymalnie prostym rozwiązaniem kwestii świątecznych dekoracji.

Szklane bombki choinkowe - uniwersalne i ponadczasowe

Szklane, ręcznie robione bombki choinkowe to ozdoba, która nigdy nie wychodzi z mody i zawsze harmonijnie wpisuje się dekoracje świąteczne. Unikatowy charakter ręcznie ozdabianych bombek gwarantuje oryginalny i niezwykle elegancki efekt. Odpowiednio przechowywane bombki ze szkła mogą co roku ozdabiać naszą choinkę w swoim własnym gronie lub w towarzystwie nowych dekoracji. Takie kolekcjonowanie szklanych ozdób świątecznych to zresztą tradycja kultywowana przez wiele rodzin - dzięki niej choinka każdego roku jest nieco inna, ale zawsze pięknie opowiada historię rodzinnych świąt.  

Najpopularniejsze wzory bombek w 2020 roku? Z mody nie wychodzi klasyka, czyli tradycyjne zestawienia czerwieni, zieleni i złota oraz inspirowane zimą, śniegiem i mrozem - zestawienie bieli, koloru niebieskiego i srebra. Ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie 2020 to również dekoracje w stylu eko, kupione lub wykonane samodzielnie z naturalnych materiałów, a także ozdoby choinkowe w mocnych kolorach - ciemnego granatu, intensywnej czerwieni i bordo, głębokiej zieleni. Wielu z nas postawi w tym roku na minimalizm, sięgając po delikatne, proste w formie i jasne ozdoby, bez wyrazistych wzorów. O najnowszych trendach w dekoracjach bożonarodzeniowych pisaliśmy już na blogu.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
pixel